Redmi K80 serisinin işlemcisi belli oldu! İphone 16’dan bile güçlü olacak!

Xiaomi, yeni nesil Snapdragon 8 Gen 4 yongasetini barındıran Xiaomi 15 serisi ile akıllı telefon piyasasına öncülük etmeye hazırlanıyor. Redmi ise bu güçlü yongasetini daha uygun fiyatlı bir model olan Redmi K80 serisinde sunmayı planlıyor. Weibo’da tanınan bir teknoloji yorumcusu olan Smart Pikachu’ya göre, Redmi K80 serisi Kasım ayında tüketiciyle buluşabilir.

Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 4 yonga setini Ekim ayında piyasaya sürmesi bekleniyor. Bu gelişmeyi takiben, Xiaomi’nin Xiaomi 15 serisini aynı ay içinde duyurması ve ardından Redmi K80 serisinin Kasım ayında piyasaya sürülmesi olası görünüyor. Gelen bilgilere göre, Redmi K80 Pro modeli Snapdragon 8 Gen 4 yongaseti ile donatılacakken, standart Redmi K80‘in Snapdragon 8 Gen 3 yongaseti ile güçlendirileceği söyleniyor.

Redmi K80 serisinin işlemcisi belli oldu! İphone 16’dan bile güçlü olacak!

Ayrıca, Smart Pikachu’nun belirttiğine göre, hem Redmi K80 hem de K80 Pro modellerinde, önceki Redmi K70 ve K70 Pro modelleri gibi 2K çözünürlükte ekranlar bulunacak. Ancak bu yıl, K70E’nin halefi olacak bir Redmi K80E modelinin olmayacağı iddia ediliyor. Xiaomi’nin Redmi K serisini daha premium cihazlara odaklandırmak istemesi bu kararın altında yatan ana sebep olarak gösteriliyor.

Redmi K80 serisi hakkında daha fazla bilgiye sahip olduğumuzda sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz. Bu yeni serinin piyasaya sürülmesiyle birlikte, Xiaomi’nin ve Redmi’nin pazardaki rekabet gücünün nasıl etkileneceği merak konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir